ODPOLEDNE PLNÉ HER A ZÁBAVY VE FAUNAPARKU BYLO SLUNEČNÉ A PLNÉ DĚTÍ

11.08.2023

Ve Faunaparku ve Frýdku-Místku se včera konal již 3. ročník akce pořádané naší organizací. Po pošmourných a studených dnech nám hřálo sluníčko. Účast byla veliká, ale nachystané balíčky s odměnami nám, naštěstí, tak tak vystačily.

Na návštěvníky čekaly úžasné prostory Faunaparku a v nich 8 stanovišť, na kterých mohly děti získat razítko do soutěžní karty.

· KREATIVNÍ DÍLNIČKA - zde si mohly děti vyrobit z barevných těstovin různých tvarů náhrdelník nebo ozdobu na zavěšení

· MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ a modelování balónků - na tomto stanovišti se tvořily největší fronty :-), ale stálo to za to - děti mohly získat zvířátka, květiny a další krásné věci vyrobené z balónků, nebo si nechat na obličej či ruku namalovat zvířátko apod.

· LAJNA - toto stanoviště dalo příležitost k vyzkoušení rovnováhy a odvahy, to vše za dohledu (pro Podané ruce netradičně :-) ) mladých mužů

· PLECHOVKY - na tomto stanovišti platilo doslova: škoda rány, která padne vedle :-). Pomocí tenisáku bylo potřeba shodit co nejvíce, ideálně všechny plechovky. Dařilo se to malým i velkým dětem...

· SKÁKÁNÍ V PYTLI - tato kdysi velmi oblíbená disciplína prověřila nejen děti. Mnozí z rodičů si skákání v pytli také vyzkoušeli.

· PODIVUHODNÉ HRY JIŘÍHO ŠEBESTY - pan Šebesta přivezl několik vlastnoručně vyrobených her, které ověřily zručnost a šikovnost dětí i dospělých. Jejich názvy jsou tajemné a podivuhodné stejně jako jejich vzhled - např. Cenario Tragendini, Hoblisol, Chobotnice Naďa...

· OPIČÍ DRÁHA - děti prolézaly tunelem, zdolávaly veliké klády, probíhaly slalomem, přeskakovaly překážky

· FOTOKOUTEK - naši canisterapeutičtí pejsci jsou skvělí parťáci i na focení s dětmi. Mnozí z nich korzovali po celém Faunaparku a nechali se hladit a obdivovat. Někteří z nich čekali na návštěvníky u fotokoutku, kde se s nimi mohli děti i dopělí vyfotit a pomazlit.

Kromě toho si děti mohly zaskákat na skákacím hradě, prohlédnout si zvířátka ve Faunaparku nebo nádherné výukové tabule. Bistro nabízelo skvělé kávy, limonády, nanuky a další pochutiny, takže i v tomto směru bylo o návštěvníky postaráno.

Více fotografií z akce najdete v naší fotogalerii.