Mimořádná opatření KHS Ostrava

07.08.2020

Vážení poskytovatelé sociálních služeb,

přikládáme Mimořádné opatření č. 18/2020 Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě s účinností ode dne 7. 8. 2020 od 12 hod., které se týká území obcí Bílovec, Bohumín, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek - Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov, Hlučín, Jablunkov, Karviná, Kopřivnice, Kravaře, Nový Jičín, Odry, Opava, Orlová, Ostrava, Třinec, Vítkov a všech obcí, pro které vykonávají rozšířenou působnost.

Toto mimořádné opatření mj. spočívá:

  • v nařízení zákazu příjmu nových osob v zařízeních sociálních služeb vymezených v ustanovení § 34 odst.1 písm. d), e), f), g) zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, (tj. v domovech pro osoby se zdravotním postižením, v domovech pro seniory, v domovech se zvláštním režimem a v chráněném bydlení), s výjimkou osob, které předloží lékařské potvrzení o absolvování testu PCR na přítomnost SARS CoV-2 s negativním výsledkem, které není starší než 4 dny.

  • v zákazu pohybu a pobytu všech osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor bez výdechového ventilu, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a v motorových vozidlech, včetně taxislužby, vozidlech veřejné dopravy a dopravy pro přepravu zaměstnanců, a to s výjimkou stanovenou v předmětném mimořádném opatření.
    Úplné znění jednotlivých mimořádných opatření naleznete v příloze nebo na webových stránkách Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě (odkaz: https://www.khsova.cz/urednideska/)

S účinností uvedených mimořádných opatření se ruší mimořádná opatření Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě č. 16/2020 a 17/2020.