Charitativní sportovní hobby závody - DĚKUJEME!

05.08.2020

Dne 18. a 19. 7. 2020 se konal již 10. ročník Charitativních Sportovních Hobby Závodů (CHSHZ), který byl opět pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje, a pořádají ho přátelé od koní. Ředitelka a hlavní pořadatelka paní Linda Doleželová závody připravuje od prvního dne ukončení předešlého ročníku. Celý rok oslovuje firmy i jednotlivce, hledá sponzory a podporovatele. Se svým týmem a za přispění Autoškoly Mikulka pak zažívá největší pracovní nasazení týdny před samotným závodem a ve dny závodu určitě ani nespí.

Letošní rok nezačal pro sportovce, pro kulturní akce ani pro nikoho z nás vesele. Většinu světa včetně České republiky ochromilo nové onemocnění KOVID-19. Byla a stále jsou rušena všechna velká sportovní klání a kulturní akce. Protiepidemiologická opatření se nevyhnula ani CHSHZ v Třeštině v Olomouckém kraji. Ředitelka závodu, paní Linda Doleželová, hledala alespoň náhradu připravovaného sportovního klání. Chtěla lidi nejen rozhýbat, ale i zůstat v povědomí závodníků a sponzorů. Vždyť za celou přípravou stojí hodně osobního nasazení a tým příznivců a dobrovolníků z řad skvělých přátel od koní. Byl tedy vyhlášen Virtuální charitativní závod a lidé se hlásili, přispívali i běhali. Dělali tak něco pro svoji fyzičku a přisypávali tím i peníze na charitu.

Nakonec se mírně zlepšila i epidemiologická situace a došlo k uvolnění restrikcí. Pořadatelé CHSHZ si oddychli a závod v sobotu 18. 7. byl zahájen. V sobotu běžely štafety složené z lidí a psů, zdolávali blátivý terén jezdeckého areálu, jezdeckými disciplínami a štafetovým během se bavili soutěžící i diváci. Pokračování měl náročný sportovní víkend v neděli 19.7, kdy jsme se účastnili i my s pejsky a podankovým stanem. Sobota, jak nám bylo sděleno, a i podmáčené louky tomu nasvědčovaly, byla ve znamení slunce i průtrže mračen. Neděle zářila sluncem celodenně. Doslova jsme se opékali u kolbiště, kde probíhal jezdecký parkur všech možných věkových kategorií jezdců a velikosti koní.

Činnost naší organizace jsme představili pomocí propagačního materiálu. Přítomnost canisterapeutických týmů včetně psů, byla pro návštěvníky i účastníky jezdeckého klání příjemným zpestřením. Pro některé také dobrou inspirací k rozšíření vlastních volnočasových aktivit.

Spolek Podané ruce, z. s., který realizuje canisterapii, je z výtěžku CHSHZ podporován již od roku 2011. V letošním roce, který provází boj s nemocí KOVID-19, se jeví potřebnější podpora osobní asistence. Tu pro občany s postižením i v Olomouckém kraji zajišťuje náš pobočný spolek Podané ruce - osobní asistence. Finanční dar, který naše organizace z letošního CHSHZ obdržela, činí krásných 48 600,-Kč a byl vložen na náš sbírkový účet. 

Za Podané ruce - osobní asistenci i Podané ruce, z. s. chci poslat VELKÝ DÍK organizátorům CHSHZ, velký dík ředitelce závodu, paní Lindě Doleželové a jejímu skvělému realizačnímu týmu, dík hejtmanovi OLK, za záštitu a podporu tohoto závodu. Velký dík také účastníkům závodu, návštěvníkům, kteří přišli povzbudit závodníky i podpořit činnost našeho spolku.

Již nyní se všichni těšíme na Charitativní sportovní Hobby závody 2021

Za Podané ruce, z. s. a Podané ruce - osobní asistence Bc. Helena Fejkusová, ředitelka

Více fotografií z akce ZDE