Rok 2020 je téměř za námi

21.12.2020

Vážení a milí uživatelé služby osobní asistence, vážené rodiny a přátelé našich klientů,

letošní rok je skoro minulostí, ale určitě na něj nezapomeneme. Byl zkouškou psychických a fyzických sil nás všech. Naložil nám opravdu velký ranec starostí i výdajů. Kdyby mi někdo nutil ten scénář roku 2020 koncem loňského roku a sdělil mi, že to bude největší hit posledních padesáti let, neuvěřím. To přece známe jen ze sci-fi filmů. Kdyby to byl jen sen, neumírali by při něm lidé. Bohužel, sen to nebyl a stále ten film běží.

Vypadá to, že se ještě s nemocí COVID-19 budeme nejen setkávat, ale mnozí si ji přímo osahají. Proto mysleme na sebe navzájem. Dodržujme doporučená i nařízená opatření.

My musíme používat při práci s klienty respirátor, předpokládám, že s tím vy, klienti, nemáte problém, a osobní asistentky a asistenty se zakrytými ústy i nosem akceptujete. Musíme používat při práci rukavice. To je ale běžný standard a jinak ani pracovat naši lidé nemohou. Musíme se při příchodu k vám dezinfikovat, dezinfekci používáme i v průběhu práce po jednotlivých pracovních úkonech.

Všechny tyto činnosti jsou ochranou Vás, klientů, i nás, zaměstnanců.

Vážení klienti a rodiny, žádám Vás, abyste nadále a z preventivních důvodů dezinfekci i zakrytí úst a nosu využívali. Chráníte nejen sebe, ale i naše pracovníky, a tím i další lidi, kteří se bez osobní asistence neobejdou.

Vážení a milí klienti. Dovolím si Vám touto cestou poděkovat za průběh celého roku 2020. Rovněž Vám všem chci popřát za kolektiv organizace Podané ruce - osobní asistence krásné a pokud možno ničím nerušené prožití vánočních svátků. Zdraví a štěstí v roce 2021.

Díky Vám za důvěru i spolupráci.

Všem pohodový, normální rok 2021

Ve Frýdku-Místku dne 21. 12. 2020 Helena Fejkusová, ředitelka organizace